Sponsors Go Here
HJHL Ticker:
Playoff Bracket
Staff Suspensions
Notice Board
Special Teams
Three Stars of the Month
Training Camps
HJHL By-laws, Policies
HJHL Constitution
Suspension Guidelines
HJHL Power Five
Player of the Week
HJHL Network Audio
HJHL Network Video
League History
Past Champions
Links
Select seasons >>>
   Heritage Junior Hockey League: Schedules
MAIN SCHEDULE OFFICIALS SCHEDULE

JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC
Printable Version| Master/Export to Calendar
Select a team or division >>
Set above team/division as default? 
Group by Game Type?
  DATE TIME AWAY   HOME   LOC
EX
Fri, Sep. 8
7:30P Cochrane 4 OT Okotoks 3 Murray Arena
EX
Fri, Sep. 8
7:30P Mountainview 4 OT Stettler 3 Stettler Recreation Centre
EX
Fri, Sep. 8
8:00P Blackfalds 3 Beaumont 8 Beaumont
EX
Fri, Sep. 8
8:00P High River 2 Airdrie 3 Ron Ebbesen Arena
EX
Sat, Sep. 9
6:30P Leduc 2 Ponoka 6 Ponoka Culture & Recreation Complex
EX
Sat, Sep. 9
7:30P Okotoks 3 Cochrane 7 Spray Lakes Family Sports Centre
EX
Sat, Sep. 9
8:00P Beaumont 4 Red Deer 5 OT Collicutt
EX
Sat, Sep. 9
8:00P Three Hills 0 Mountainview 4 Didsbury Recreation Complex
EX
Sun, Sep. 10
2:00P Red Deer 6 Three Hills 1 Three Hills Centennial Arena
EX
Sun, Sep. 10
3:30P Beaumont 2 Blackfalds 13 Blackfalds
EX
Sun, Sep. 10
4:00P Airdrie 1 Mountainview 5 Didsbury Recreation Complex
EX
Sun, Sep. 10
5:45P Ponoka 4 Stettler 6 Stettler Recreation Centre
EX
Tue, Sep. 12
7:30P Stettler 1 Blackfalds 6 Blackfalds
EX
Wed, Sep. 13
7:00P Stettler 1 Ponoka 4 Ponoka Culture & Recreation Complex
EX
Fri, Sep. 15
8:00P Strathmore 1 High River 4 Bob Snodgrass Recreation Complex
EX
Fri, Sep. 15
8:00P Stettler 5 Mountainview 3 Didsbury Recreation Complex
EX
Fri, Sep. 15
8:00P Blackfalds 9 Airdrie 6 Ron Ebbesen Arena
EX
Fri, Sep. 15
8:30P Red Deer 5 Beaumont 3 Beaumont
EX
Sat, Sep. 16
7:30P Medicine Hat 2 Coaldale 10 Coaldale
EX
Sat, Sep. 16
7:30P Airdrie 5 OT Cochrane 4 Spray Lakes Family Sports Centre
EX
Sat, Sep. 16
8:00P Wainwright 4 Red Deer 1 Collicutt
EX
Sat, Sep. 16
8:00P Mountainview 5 Three Hills 3 Three Hills Centennial Arena
EX
Sun, Sep. 17
11:00A Coaldale 15 Medicine Hat 2 Kinplex 2
EX
Sun, Sep. 17
4:00P Blackfalds 5 Stettler 3 Stettler Recreation Centre
EX
Sun, Sep. 17
5:00P Ponoka 4 Wetaskiwin 10 Wetaskiwin
EX
Sun, Sep. 17
5:30P Strathmore 4 Okotoks 8 Indus
EX
Tue, Sep. 19
7:30P Ponoka 1 Blackfalds 8 Blackfalds
EX
Wed, Sep. 20
7:30P Blackfalds 5 Ponoka 2 Ponoka Culture & Recreation Complex
RS
Fri, Sep. 22 Boxscore
8:00P Ponoka 4 Mountainview 6 Didsbury Recreation Complex
RS
Fri, Sep. 22 Boxscore
8:00P Cochrane 3 Okotoks 10 Murray Arena
RS
Fri, Sep. 22 Boxscore
8:00P Blackfalds 1 Airdrie 4 Ron Ebbesen Arena
RS
Fri, Sep. 22 Boxscore
8:00P Three Hills 2 Stettler 5 Stettler Recreation Centre
RS
Sat, Sep. 23 Boxscore
8:00P Stettler 4 Red Deer 8 Collicutt
RS
Sat, Sep. 23 Boxscore
8:00P Medicine Hat 6 OT Mountainview 5 Didsbury Recreation Complex
RS
Sat, Sep. 23 Boxscore
8:00P Cochrane 2 Strathmore 6 Strathmore
RS
Sat, Sep. 23 Boxscore
8:00P Airdrie 5 Three Hills 2 Three Hills Centennial Arena
RS
Sat, Sep. 23 Boxscore
8:30P High River 2 Coaldale 3 Coaldale
RS
Sun, Sep. 24 Boxscore
3:00P Red Deer 4 Ponoka 0 Ponoka Culture & Recreation Complex
RS
Sun, Sep. 24 Boxscore
3:30P Strathmore 3 Blackfalds 4 SO Blackfalds
RS
Fri, Sep. 29 Boxscore
8:00P Blackfalds 3 OT High River 2 Bob Snodgrass Recreation Complex
RS
Fri, Sep. 29 Boxscore
8:00P Coaldale 4 Okotoks 1 Murray Arena
RS
Fri, Sep. 29 Boxscore
8:00P Cochrane 5 Airdrie 3 Ron Ebbesen Arena
RS
Sat, Sep. 30 Boxscore
7:30P Ponoka 0 Cochrane 8 Spray Lakes Family Sports Centre
RS
Sat, Sep. 30 Boxscore
7:45P Stettler 2 Medicine Hat 3 Kinplex
RS
Sat, Sep. 30 Boxscore
8:00P Airdrie 7 Strathmore 4 Strathmore
RS
Sat, Sep. 30 Boxscore
8:00P High River 7 Three Hills 2 Three Hills Centennial Arena
RS
Sat, Sep. 30 Boxscore
8:30P Mountainview 6 Coaldale 4 Coaldale

EX = Exhibition Game
RS = Regular Season
PO = Playoffs
PR = Practice
< BACK >

No Games Today