Sponsors Go Here
HJHL Ticker:
Playoff Bracket
Staff Suspensions
Notice Board
Special Teams
Training Camps
HJHL By-laws, Policies
HJHL Constitution
Suspension Guidelines
HJHL Power Rankings
Player of the Week
Player of the Month
Goaltender of the Month
Rookie of the Month
HJHL Network Audio
HJHL Network Video
League History
Past Champions
Links
Select seasons >>>
   Heritage Junior Hockey League: Schedules
MAIN SCHEDULE OFFICIALS SCHEDULE

JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC
Printable Version| Master/Export to Calendar
Select a team or division >>
Set above team/division as default? 
Group by Game Type?
  DATE TIME AWAY   HOME   LOC
EX
Fri, Sep. 8
7:30P Cochrane 4 OT Okotoks 3 Murray Arena
EX
Fri, Sep. 8
7:30P Mountainview 4 OT Stettler 3 Stettler Recreation Centre
EX
Fri, Sep. 8
8:00P Blackfalds 3 Beaumont 8 Beaumont
EX
Fri, Sep. 8
8:00P High River 2 Airdrie 3 Ron Ebbesen Arena
EX
Sat, Sep. 9
6:30P Leduc 2 Ponoka 6 Ponoka Culture & Recreation Complex
EX
Sat, Sep. 9
7:30P Okotoks 3 Cochrane 7 Spray Lakes Family Sports Centre
EX
Sat, Sep. 9
8:00P Beaumont 4 Red Deer 5 OT Collicutt
EX
Sat, Sep. 9
8:00P Three Hills 0 Mountainview 4 Didsbury Recreation Complex
EX
Sun, Sep. 10
2:00P Red Deer 6 Three Hills 1 Three Hills Centennial Arena
EX
Sun, Sep. 10
3:30P Beaumont 2 Blackfalds 13 Blackfalds
EX
Sun, Sep. 10
4:00P Airdrie 1 Mountainview 5 Didsbury Recreation Complex
EX
Sun, Sep. 10
5:45P Ponoka 4 Stettler 6 Stettler Recreation Centre
EX
Tue, Sep. 12
7:30P Stettler 1 Blackfalds 6 Blackfalds
EX
Wed, Sep. 13
7:00P Stettler 1 Ponoka 4 Ponoka Culture & Recreation Complex
EX
Fri, Sep. 15
8:00P Strathmore 1 High River 4 Bob Snodgrass Recreation Complex
EX
Fri, Sep. 15
8:00P Stettler 5 Mountainview 3 Didsbury Recreation Complex
EX
Fri, Sep. 15
8:00P Blackfalds 9 Airdrie 6 Ron Ebbesen Arena
EX
Fri, Sep. 15
8:30P Red Deer 5 Beaumont 3 Beaumont
EX
Sat, Sep. 16
7:30P Medicine Hat 2 Coaldale 10 Coaldale
EX
Sat, Sep. 16
7:30P Airdrie 5 OT Cochrane 4 Spray Lakes Family Sports Centre
EX
Sat, Sep. 16
8:00P Wainwright 4 Red Deer 1 Collicutt
EX
Sat, Sep. 16
8:00P Mountainview 5 Three Hills 3 Three Hills Centennial Arena
EX
Sun, Sep. 17
11:00A Coaldale 15 Medicine Hat 2 Kinplex 2
EX
Sun, Sep. 17
4:00P Blackfalds 5 Stettler 3 Stettler Recreation Centre
EX
Sun, Sep. 17
5:00P Ponoka 4 Wetaskiwin 10 Wetaskiwin
EX
Sun, Sep. 17
5:30P Strathmore 4 Okotoks 8 Indus
EX
Tue, Sep. 19
7:30P Ponoka 1 Blackfalds 8 Blackfalds
EX
Wed, Sep. 20
7:30P Blackfalds 5 Ponoka 2 Ponoka Culture & Recreation Complex
RS
Fri, Sep. 22 Boxscore
8:00P Ponoka 4 Mountainview 6 Didsbury Recreation Complex
RS
Fri, Sep. 22 Boxscore
8:00P Cochrane 3 Okotoks 10 Murray Arena
RS
Fri, Sep. 22 Boxscore
8:00P Blackfalds 1 Airdrie 4 Ron Ebbesen Arena
RS
Fri, Sep. 22 Boxscore
8:00P Three Hills 2 Stettler 5 Stettler Recreation Centre
RS
Sat, Sep. 23 Boxscore
8:00P Stettler 4 Red Deer 8 Collicutt
RS
Sat, Sep. 23 Boxscore
8:00P Medicine Hat 6 OT Mountainview 5 Didsbury Recreation Complex
RS
Sat, Sep. 23 Boxscore
8:00P Cochrane 2 Strathmore 6 Strathmore
RS
Sat, Sep. 23 Boxscore
8:00P Airdrie 5 Three Hills 2 Three Hills Centennial Arena
RS
Sat, Sep. 23 Boxscore
8:30P High River 2 Coaldale 3 Coaldale
RS
Sun, Sep. 24 Boxscore
3:00P Red Deer 4 Ponoka 0 Ponoka Culture & Recreation Complex
RS
Sun, Sep. 24
3:30P Strathmore 3 Blackfalds 4 SO Blackfalds
RS
Fri, Sep. 29
8:00P Blackfalds   High River   Bob Snodgrass Recreation Complex
RS
Fri, Sep. 29
8:00P Coaldale   Okotoks   Murray Arena
RS
Fri, Sep. 29
8:00P Cochrane   Airdrie   Ron Ebbesen Arena
RS
Sat, Sep. 30
7:30P Ponoka   Cochrane   Spray Lakes Family Sports Centre
RS
Sat, Sep. 30
7:45P Stettler   Medicine Hat   Kinplex
RS
Sat, Sep. 30
8:00P Airdrie   Strathmore   Strathmore
RS
Sat, Sep. 30
8:00P High River   Three Hills   Three Hills Centennial Arena
RS
Sat, Sep. 30
8:30P Mountainview   Coaldale   Coaldale

EX = Exhibition Game
RS = Regular Season
PO = Playoffs
PR = Practice
< BACK >

No Games Today